Styl w 40 lat: 6 głównych błędów które popełniasz (sama tego nie wiedząc)

Diabeł tkwi w szczegółach. W odniesieniu do stylu to zasada numer jeden. Nawet jeśli dobrze dobierzesz wizerunek, poczerniałe srebrne kolczyki zepsują ogólne wrażenie. Jakie jeszcze kobiety po 40-stce mogą popełniać błędy? Drobiazgowe czy może wręcz tragiczne?  

Błąd numer 1: elastyczne dżinsy

Elastyczne dżinsy są bardzo wygodne, czasami nawet dobrze wyglądają. Często zaś taki typ materiału podkreśla wszystkie niedoskonałości, cellulit i nierówną powierzchnię skóry.

Kolejnym powodem pozbycia się elastycznych dżinsów jest to że one nie są modne. Jeśli chcą Państwo coś bardziej luźnego warto zwrócić uwagę na boyfriendy i dżinsy dla mam.  

 

Błąd numer 2: zbyt przezroczysta podkoszulka 

Bardzo cienka dzianinowa podkoszulka również podkreśla same niedoskonałości. Zwłaszcza jeśli pod spodem ubierzemy ciasny biustonosz.  

Dany błąd najczęściej jest rozpowszechniony wśród kobiet o szerokich ramionach i pulchniejszej górnej części ciała.  

Błąd numer 3: próba schowania sylwetki pod luźną bluzą 

Każdy z nas ma swoją ulubioną, może nawet przetartą do dziur bluzę. To nic takiego lecz jeśli nosimy ją do pracy, na plac zabaw, ubieramy ją na spacer i ogólnie wszędzie gdzie tylko się da to już zły znak. 

Tak, oversize jest teraz modny. Z wiekiem jednakże luźniejsze ubrania niczego nie zakrywają, a tylko pokazują że człowiek ma złe poczucie stylu, niską samoocenę i jest mu obojętne to jak on wygląda.   

Błąd numer 4: kobieta w czerni 

Czarny kolor bez cienia wątpliwości jest kolorem bardzo eleganckim i powściągliwym. Posiada on też niezaprzeczalną fizyczną zdolność pochłaniania światła. Dzięki niemu twarz już nie świeci się i nie wygląda świeżo, a wręcz blednie pod jego wpływem.  

Z wiekiem kolor czarny przy twarzy podkreśla zmarszczki i zmęczenie. Oczywiście nie zdarza się to 100% kobiet, aczkolwiek większość kobiet wygląda w nim źle bez jaskrawego i wyrazistego makijażu.  

Błąd numer 5: przesadnie duże lub krzykliwe okulary 

Okulary przeciwsłoneczne pomogą Państwu uaktracyjnić obraz. Nie dopuszczajcie typowego błędu przyciągając ku nim zbyt wiele uwagi ponieważ tym samym Państwo zwracają uwagę innych na zmarszczki wokół oczu i na twarzy.  

Styliści uważają, że okulary powinny być w miarę dopasowane do stylu. Zbyt duże, zbyt wąskie, udekorowane kryształkami i graficzne przeciwsłoneczne okulary aż nijak nie pasują. One mogą dopełnić pewien obraz, no nie powinny być noszone na co dzień. 

Błąd numer 6: cienka dzianina 

Ubierać się na cebulkę przy pomocy paru warstw cienkiej wiskozy i dzianiny – zły pomysł.  

Wszystko to wygląda dość niedorzecznie. Wiele zależy od jakości materiału. Jakość jest ważniejsza od koloru i nadruków i jest równie ważna jak i dopasowanie odpowiedniej odzieży do sylwetki.